ZDROWIE INTYMNE - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


LaciBios femina suplement diety 10 kapsułek LaciBios femina – przełom w ochronie zdrowia intymnego kobiety LaciBios femina to skuteczny, doustny probiotyk ginekologiczny preparat chroniący i odbudowujący naturalną florę bakteryjną dróg rodnych kobiety. Utrzymuje kwaśne pH pochwy, stanowiące naturalną zaporę dla rozwoju bakterii i grzybów. Stosuj LaciBios femina zawsze, gdy: stosujesz antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, antykoncepcję, w okresie ciąży oraz jeśli chcesz skutecznie zadbać o zdrowie intymne. STATUS PREPARATU: suplement diety. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: ASA Sp. z o.o.

LaciBios femina Żel do codziennej pielęgnacji skóry okolic intymnych o pH 4,5 30 ml Do codziennej pielęgnacji skóry okolic intymnych, o optymalnym pH 4,5, zapewniającym długotrwałą ochronę przeciwgrzybiczą, przeciwbakteryjną i przeciwpierwotniakową. Skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, wspomaga powrót do zdrowia w przypadku dyskomfortu okolic intymnych lub suchości pochwy. Koi i nawilża. Produkt hypoalergiczny. Zdrowie intymne pod kontrolą przez 24/h dobę przez 365 dni w roku. STATUS PREPARATU: kosmetyk. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: ASA Sp. z o.o.

LaciBios femina PREGNA Specjalistyczny płyn do higieny intymnej o pH 3,5 dla kobiet w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią 150 ml Bezpieczny dla Ciebie i Twojego dziecka – oparty o naturalne składniki, przebadany pod kontrolą lekarzy ginekologów. Nie zawiera parabenów, substancji zapachowych i barwników. Doskonale odświeża, koi i nawilża skórę okolic intymnych. Produkt hypoalergiczny. Skuteczny i bezpieczny. Zdrowie intymne pod kontrolą przez 24/h dobę przez 365 dni w roku. STATUS PREPARATU: kosmetyk. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: ASA Sp. z o.o.

LaciBios femina PROTECTA Specjalistyczny płyn do higieny intymnej o pH 3,5 150 ml Skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, daje uczucie, komfortu i świeżości. Polecany m in. dla kobiet borykających się z dolegliwościami okolic intymnych. Oparty o naturalne składniki - nie powoduje podrażnień, nie zawiera: parabenów, SLS, SLES, PEG. Przebadany dermatologicznie i alergologicznie. Produkt hypoalergiczny. Zdrowie intymne pod kontrolą przez 24/h dobę przez 365 dni w roku. STATUS PREPARATU: kosmetyk. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: ASA Sp. z o.o.

Lactacyd Pharma Ultra-Delikatny płyn ginekologiczny 250 ml Wyjątkowo łagodny. Bez substancji zapachowych. Delikatny jak woda! Zapewnia szczególną ochronę dla wrażliwych okolic intymnych ze skłonnością do podrażnień. WSKAZANIA: Do codziennej higieny intymnej. Polecany kobietom o bardzo delikatnej skórze ze skłonnością do podrażnień oraz przy uczuleniu na substancje zapachowe. DYSTRYBUTOR: Omega Pharma Poland Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: kosmetyk.

Lactacyd Pharma Ochronny płyn ginekologiczny 250 ml Aktywnie chroni przed infekcjami bakteryjnymi. Wzbogacony o antyseptyczny ekstrakt z tymianku Delikatnie myje i pomaga zapewnić aktywną ochronę przed infekcjami bakteryjnymi. Zawiera naturalne składniki hamujące rozwój bakterii, dzięki czemu zapobiega nawrotom infekcji oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. WSKAZANIA: Do codziennej higieny intymnej, szczególnie w czasie menstruacji, ciąży, po porodzie oraz po wysiłku fizycznym. DYSTRYBUTOR: Omega Pharma Poland Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: kosmetyk.

Lactacyd Pharma Nawilżający płyn ginekologiczny 250 ml Chroni i poprawia nawilżenie okolic intymnych. Wzbogacony o nawilżający kompleks L2T ™ Odżywia i zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia dzięki unikalnej formule zawierającej kompleks L2T™. Pomaga przywrócić i wzmocnić naturalna barierę hydrolipidową delikatnych okolic intymnych. WSKAZANIA: do codziennej higieny intymnej, szczególnie dla kobiet odczuwających dyskomfort spowodowany suchością okolic intymnych, na przykład w trakcie lub po menopauzie. DYSTRYBUTOR: Omega Pharma Poland Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: kosmetyk.

Lactacyd Pharma Łagodzący płyn ginekologiczny 250 ml Wzbogacony o kojący ekstrakt z błękitnej stokrotki. Zawiera bisabolol znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Pomaga łagodzić objawy infekcji okolic intymnych takie jak podrażnienie, uczucie swędzenia czy zaczerwienienie. Wzbogacony o kojący ekstrakt z błękitnej stokrotki i przeciwzapalny bisabolol delikatnie myje i przynosi ulgę podrażnionej skórze. WSKAZANIA: do codziennej higieny intymnej, szczególnie podczas leczenia infekcji intymnych. DYSTRYBUTOR: Omega Pharma Poland Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: kosmetyk.

LACTOVAGINAL® * 10 kapsułek dopochwowych Lactovaginal® zaleca się stosować w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy: w stanach zapalnych narządów rodnych po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi, przy występowaniu upławów, profilaktycznie. SKŁAD: 1 kapsułka zawiera: pałeczki Lactobacillus rhamnosus 537 około 1010, w tym nie mniej niż 108 CFU. Ciąża lub karmienie piersią: stosować, jeśli lekarz zaleci. DAWKOWANIE: od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedna rano, a druga na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie można powtórzyć. PRZECIWWSKAZANIA: uczulenie na którykolwiek ze składników leku. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IBSS BIOMED S.A. Al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

MUCOVAGIN 10 globulek dopochwowych Globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym 5 mg (BASYHYAL™). Naturalna odnowa i nawilżenie błony śluzowej pochwy. Mucovagin wspomaga procesy gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Ułatwia leczenie i gojenie się ran po porodzie, zabiegach i operacjach ginekologicznych. Łagodzi stany zapalne i zmniejsza dyskomfort spowodowany suchością śluzówki pochwy po porodzie, w okresie karmienia piersią, podczas antykoncepcji hormonalnej lub na skutek menopauzy, przy despaurenii (ból przy współżyciu). Mucovagin przywraca komfort życia intymnego. SKŁAD: 5 mg kwasu hialuronowego. Mucovagin to pierwsze w Polsce globulki dopochwowe z BASYHYAL ™ – sól sodowa kwasu hialuronowego o unikalnej drobnocząsteczkowej strukturze i udowodnionej skuteczności w regeneracji błony śluzowej pochwy. Produkt dostępny w aptece bez recepty. SPOSÓB UŻYCIA: O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać przez 10 dni. Mucovagin można stosować wspomagająco w dawce 1 globulka co 3 dni. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Verco Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: wyrób medyczny.

PROVAG suplement diety 20 kapsułek doustnych PROVAG suplement diety 10 kapsułek doustnych PROVAG ŻEL 30 g OSŁOŃ SIĘ PODWÓJNIE PRZY PROBLEMACH INTYMNYCH LUB ANTYBIOTYKU. prOVag® probiotyk dla kobiet do stosowania: wspomagająco w trakcie i po zakończeniu przyjmowania antybiotyków, wspomagająco w celu odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo – płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy, pomocniczo w celu codziennego uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo – płciowego i utrzymania właściwego pH pochwy, wspomagająco w trakcie i po kuracji metronidazolem oraz kotrimoksazolem. SKŁAD: 1 kapsułka prOVag® zawiera: 1 miliard bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 50% Lactobacillus gasseri 57C, 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B oraz substancje dodatkowe: laktoza, mannitol, żelatyna, dwutlenek tytanu, mleko, sacharoza, glutaminian sodu, stearynian magnezu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. DAWKOWANIE: stosować doustnie 1 kapsułkę dziennie, co najmniej przez 20 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. STATUS PREPARATU: suplement diety. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IBSS BIOMED S.A. Żel do ochrony i pielęgnacji okolic intymnych: utrzymując odpowiednią kwasowość chroni równowagę mikrobiologiczną okolic intymnych, działa antybakteryjnie. STATUS PREPARATU: kosmetyk.
 

Gynolacta
TABLETKI DOPOCHWOWE – Z NATURALNYM KWASEM MLEKOWYM
Przywracanie i utrzymanie naturalnego poziomu pH w pochwie
W pochwie występuje naturalne kwaśne środowisko, które określa niska wartość pH (wynosi zwykle od 3,8 do 4,5). Kwasowość pochodzi z kwasu mlekowego, wytwarzanego przez dominujące w pochwie bakterie kwasu mlekowego. Środowisko kwaśne hamuje przerost bakterii patogennych występujących w pochwie. Zmniejszona liczba bakterii kwasu mlekowego i obniżona kwasowość umożliwiają wzrost bakterii patogennych, co prowadzi do zaburzenia składu flory bakteryjnej pochwy zwanego zapaleniem bakteryjnym pochwy. Towarzyszy temu powstawanie nieprawidłowej wydzieliny z pochwy o nieprzyjemnym zapachy. Najbardziej narażone na zapalenie bakteryjne pochwy są kobiety w wieku rozrodczym w przedziale od 18 do 50 roku życia.
Antybiotykoterapia, wkładka domaciczna, obfite miesiączkowanie, ciąża, stosunek płciowy, menopauza, nadmierna higiena intymna i stosowanie tamponów może predysponować do bakteryjnego zapalenia pochwy.
Bakteryjne zapalenie pochwy można leczyć miejscowo za pomocą tabletek dopochwowych zawierających kwas mlekowy. Kwas mlekowy przywraca kwaśne środowisko i prawidłową równowagę bakteryjną w pochwie oraz normalizuje wydzielinę.
Bakteryjne zapalenie pochwy nie jest infekcją bardzo szkodliwą dla zdrowia, ale w przypadku kobiet ciężarnych może spowodować np. przedwczesny poród. W przypadku małej kwasowości infekcja taka łatwo powraca. Prawie 40% kobiet mających bakteryjne zapalenie pochwy i leczonych antybiotykami ma nawracające objawy w ciągu trzech miesięcy.
CO TO JEST WYRÓB MEDYCZNY GYNOLACTA I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE
Tabletki dopochwowe zawierające 50 mg naturalnego kwasu mlekowego.  Stosowana w profilaktyce i leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy.
Przywraca i utrzymuje naturalny poziom pH w pochwie oraz hamuje przerost bakterii patogennych w niej występujących.
Może być również stosowana po leczeniu zakażeń grzybiczych (wywołanych przez drożdżaki).
Normalizuje również nieprawidłową wydzielinę z pochwy, mleczną o nieprzyjemnym zapachu, która często towarzyszy stanom zapalnym.
ZALETY PRODUKTU:
Przywraca i utrzymuje naturalny      poziom pH w pochwie.
Odpowiedni dla wszystkich      kobiet, również w okresie ciąży i karmienia.
Przechowywany w temperaturze      pokojowej.
Tabletka o owalnym kształcie,      wygodna w aplikacji.
Tabletka rozpuszcza się powoli      uwalniając kwas mlekowy, nie kapie, nie plami
SKŁAD: 1 tabletka dopochwowa zawiera: 50 mg kwasu mlekowego
Pozostałe składniki: mleczan wapnia, hydroksypropylometyloceluloza, laktoza, talk, stearynian magnezu
Bezzapachowa, nie zawiera barwników.
JAK STOSOWAĆ GYNOLACTA
Za pomocą palców umieść 1 tabletkę dopochwową głęboko w pochwie, stosuj ją na noc przed pójściem spać
Bakteryjne zapalenie pochwy: Stosuj 1 tabletkę dopochwową      przez 7 kolejnych dni
Profilaktyka bakteryjnego      zapalenia pochwy: Stosuj 1 tabletkę dopochwową przez 3 kolejne dni
Po leczeniu infekcji      grzybiczych: Stosuj      1 tabletkę dopochwową przez 3 kolejne dni
W razie potrzeby można przedłużyć okres leczenia i powtórzyć kurację.
Ciąża i karmienie piersią
Wyrób medyczny GYNOLACTA może być stosowany podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.
KIEDY NIE STOSOWAĆ GYNOLACTA:
w przypadku silnego swędzenia lub bólu w pochwie;
w przypadku plamienia.
W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy skontaktować się z lekarzem.
MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych.
INFORMACJE DODATKOWE:
Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z treścią ulotki. Przechowywać w miejscu niewidocznym i nie dostępnym dla małych dzieci. Preparat należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.
WIELKOŚĆ OPAKOWANIA: Opakowanie zawiera 8 tabletek dopochwowych. 

Lacto Lady
 
ŻURAWINA Z BAKTERIAMI KWASU MLEKOWEGO W UNIKALNYM POŁĄCZENIU
 
LactoLady zawiera wyciąg z żurawiny wielkoowocowej oraz 4 szczepy dobroczynnych bakterii kwasu mlekowego. Zawarte w produkcie bakterie występują w naturalnej mikroflorze jelit człowieka, a także błonach śluzowych układu rodnego oraz moczowego. Żurawina jest powszechnie i dobrze znana z wysokiej zawartości specjalnego typu flawanoidów zwanych antocyjanami i proantocyjanidynami. Substancje te są odpowiedzialne za czerwony kolor owoców żurawiny. PAC są wydalane z moczem i powodują, że bakterie E.coli nie mogą przylgnąć do błon śluzowych układu moczowego.
 
ZALECANA DZIENNA PORCJA DO SPOŻYCIA 2 tabletki zawiera:
 
•    Wyciąg z owoców żurawiny (Vaccinium macrocarpon) 800 mg, w tym proantocyjanidyny (PAC) 36 mg (udowodniona działająca dawka PAC)
•    Bakterie kwasu mlekowego (probiotyk) 1,0-2,0×10⁹ cfu, w tym:
o    Lactobacillus casei 0,25×10⁹ cfu
o    Lactobacillus acidophilus 0,25-0,5×10⁹ cfu
o    Lactobacillus rhamnosus 0,25-0,5×10⁹ cfu
o    Bifidobacterium longum 0,25-0,5×10⁹ cfu
 
1 tabletka 2 razy dziennie, tabletkę należy połknąć popijając wodą.
 
SKŁAD:
 
Ekstrakt z żurawiny (Vaccinium macrocarpon), substancje wypełniające (celuloza, fosforan diwapniowy), bakterie kwasu mlekowego (maltodekstryna), substancja wiążąca (sól sodowa karboksymetylocelulozy), substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), emulgator (sole magnezowe kwasów tłuszczowych).
 
Nie zawiera cukru, laktozy, glutenu, sztucznych barwników.
 
INFORMACJE DODATKOWE:
 
Suplement diety nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu. Lacto Lady może być przyjmowany podczas ciąży i laktacji. Produkty zawierające żurawinę mogą zaburzać działanie preparatów przeciwkrzepliwych. Tabletki mają naturalny czerwony kolor i smak charakterystyczny dla żurawiny.
 
WIELKOŚĆ OPAKOWANIA:
 
30 i 60 tabletek
 

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego