USPOKOJENIE I SEN - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


BioGarden Tabletki uspokajające suplement diety 20 tabletek, 60 tabletek Tabletki uspokajające BioGarden to wyjątkowa kompozycja naturalnych składników mających działanie uspokajające i łagodzące. Produkt polecany dla osób w stanach napięcia nerwowego, prowadzący stresogenny tryb życia oraz mający problemy z zasypianiem. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: BioGarden Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: suplement diety.

NervoCalm suplement diety 10 tabletek powlekanych, 20 tabletek powlekanych Suplement diety NervoCalm został stworzony z myślą o osobach, które narażone są na długotrwały lub okresowy stres. Ze względu na prowadzony tryb życia muszą jednak normalnie funkcjonować w stresujących sytuacjach. Dzięki bogatej kompozycji naturalnych składników NervoCalm zapewnia dwukierunkowe wspomaganie układu nerwowego: uspokaja i pozwala normalnie funkcjonować w nerwowych sytuacjach. Preparat szybko uspokaja dzięki zawartości ekstraktu z melisy, chmielu i l-teaniny oraz daje siłę, aby funkcjonować w stresie dzięki zawartości ekstraktu z rożeńca górskiego, magnezu, witaminy B3, witaminy B6 i witaminy B1. NervoCalm jest naturalny, bezpieczny i nie uzależnia. PRODUCENT: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: suplement diety.

OLIMP FORSEN® suplement diety 30 kapsułek SPOKOJNY SEN I DOBRE SAMOPOCZUCIE Forsen® to suplement diety zawierający kompleks ekstraktów roślinnych, takich jak: ekstrakt owsa zwyczajnego oraz melisy przyczyniających się do zmniejszenia uczucia napięcia i niepokoju (będących często przyczyną problemów z zasypianiem) oraz poprawiających jakość snu, niezbędnego do regeneracji i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ekstrakt szyszek chmielu działa kojąco na układ nerwowy, ekstrakt szafranu pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną i pozytywny nastrój. Preparat wzbogacono L-teaniną, L-tryptofanem, a także magnezem oraz witaminami B3 i B6, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia organizmu. PRZEZNACZENIE: Preparat przeznaczony jako suplement diety dla osób prowadzący intensywny tryb życia, dążących do uzyskania stanu odprężenia, a dzięki temu łatwiejszego zasypiania. ZALECANA DZIENNA PORCJA: 1 kapsułka dziennie około jedną godzinę przed snem popijając dużą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Olimp Laboratories Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: suplement diety.

Relewium suplement diety 20 tabletek powlekanych SPOKÓJ, RELAKS, DOBRY SEN SKUTECZNOŚĆ: Unikalne połączenie 7 wzajemnie uzupełniających się składników: Liść melisy – wspiera zasypianie, zmniejsza drażliwość i napięcie nerwowe; Różeniec górski – ochrona przed stresem; Szyszka chmielu – posiada właściwości poprawiające samopoczucie; Kwiat lawendy – zmniejsza pobudliwość; Witamina B6 – wspomaga pamięć i koncentrację; Biotyna – normalizuje działanie układu nerwowego. BEZPIECZEŃSTWO: 1. Relewium suplement diety – bezpieczeństwo stosowania – zgodność z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (UE) nr 432/2012 z dnia 16.05.2012. 2. Relewium suplement diety nie powoduje otępienia umysłowego. 3. Relewium suplement diety zawiera wyłącznie przebadane składniki. 4. Relewium suplement diety - bezpieczny dla żołądka (tylko 1 tabletka dziennie). 5. Relewium suplement diety - bezpieczny dla cukrzyków. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: BIOTON S.A. STATUS PREPARATU: suplement diety.

VALDIX® * 60 tabletek SKŁAD: Korzeń kozłka (Valerianae radix) - 400 mg. Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,32 mg kwasów walerenowych. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Tradycyjnie w łagodnych objawach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu. PRZECIWWSKAZANIA: Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na korzeń kozłka. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: LF Labofarm Sp. z o.o. Sp. k., ul. Lubichowska 176 b, 83-200 Starogard Gdański, STATUS PREPARATU: produkt leczniczy. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

 
Unital 3 mg
 
Melatonina tabletki.
 
POMAGA W SKRÓCENIU CZASU PORZEBNEGO NA ZAŚNIĘCIE.
 
POMAGA W ŁAGODZENIU SUBIEKTYWNEGO ODCZUCIA ZESPOŁU NAGŁEJ ZMIANY STREFY CZASOWEJ.
 
Melatonina zwana hormonem nocy, jest naturalnym hormonem organizmu wydzielanym przez gruczoł szyszynki w mózgu i zaangażowanym w regulację prawidłowego rytmu sen – czuwanie w ciągu doby. Wydzielanie Malatoniny jest związane z ilością światła. Wydzielanie w ciągu dnia jest małe, wzrasta w godzinach wieczornych najwyższy wzrost jest pomiędzy godziną 24: 00 – 03: 00 nad ranem, i zmniejsza się wraz z nadejściem poranka. Wydzielanie melatoniny obniża się wraz z wiekiem. U osób dorosłych ilość melatoniny w nocy zmniejsza się, a w wieku podeszłym nie ma różnicy między jej ilością w porze nocnej i dziennej.
 
Melatonina zażywana wieczorem pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie
 
Melatonina zmniejsza czujność i sprawia, że czujemy się zmęczeni, co powoduje, że zasypiamy. Dlatego właśnie melatonina przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego na zaśnięcie. Przyjmowanie tabletki melatoniny wieczorem przed snem okazało się skuteczne w łagodzeniu problemów z zaśnięciem, które nie jest spowodowane żadną fizyczną ani psychiczną przyczyną. Również w podeszłym wieku melatonina ułatwia zasypianie.
 
Melatonina pomaga w łagodzeniu subiektywnego odczucia nagłej zmiany strefy czasowej (jet lag)
 
Pasażerowie linii lotniczych często odczuwają zmęczenie, drażliwość, trudności z koncentracją i pamięcią oraz brak apetytu po długim locie. Uczucie zwane jet lag jest spowodowane zaburzeniem wewnętrznego zegara biologicznego organizmu podczas lotu przez kilka stref czasowych. Latanie na wschód powoduje dłuższy jet lag niż latanie na zachód. Zażywanie melatoniny przez kilka dni po locie przyczynia się do złagodzenia subiektywnego odczucia jet lag.
 
ZALECANA DZIENNA PORCJA DO SPOŻYCIA 1 tabletka zawiera:
 
     
  • 3 mg      melatoniny
 
Dorośli 1 tabletka dziennie. Tabletkę zależy połknąć popijając wodą.
 
Tabletkę zażywać wieczorem zawsze o tej samej porze.
 
Aby skrócić czas potrzebny na zaśnięcie: Dorośli, 1 tabletka wieczorem przed snem.
 
Aby złagodzić odczucie zespołu nagłej zmiany strefy czasowej: Dorośli, co najmniej1 tabletka w pobliżu pory snu w pierwszym dniu podróży i kilka dni po przybyciu do miejsca docelowego.
 
Istotne jest, aby melatonina działała dokładnie w zalecanym czasie. Dawkę należy zawsze przyjmować o tej samej porze wieczorem. Spożywanie pokarmu może zmniejszać wchłanianie melatoniny, dlatego należy wziąć tabletkę Unital kilka godzin po posiłku.
 
Unital nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży lub karmiących, ani dla dzieci.
 
SKŁAD:
 
Substancje wypełniające (celuloza, skrobia, difosforan), emulgator (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), melatonina, barwnik (tlenek żelaza).
 
Produkt nie zawiera cukru, laktozy, glutenu. Odpowiedni dla wegan.
 
INFORMACJE DODOATKOWE:
 
Suplement diety nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed światłem. Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących.
 
WIELKOŚĆ OPAKOWANIA:
 
30 tabletek
 
Wyprodukowano w Finlandii.

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego