UKŁAD POKARMOWY – WZDĘCIA - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


SIMET® * Simeticonum 80 mg 20 tabletek, 60 tabletek NAZWA I DAWKA SUBSTANCJI CZYNNEJ: Substancją czynną leku jest symetykon (Simeticonum). 1 tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 80 mg symetykonu. Pozostałe składniki to: sorbitol, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, lewomentol, magnezu stearynian. POSTAĆ: SIMET® ma postać tabletek do rozgryzania i żucia. WSKAZANIA: SIMET® stosuje się w leczeniu stanów nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym (wzdęcia i uczucie pełności w jamie brzusznej). KIEDY NIE STOSOWAĆ LEKU SIMET®: jeśli pacjent ma uczulenie na symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u dzieci; w przypadkach podejrzeń perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego. OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Należy zachować ostrożność, gdy pacjent stosuje inne leki równocześnie, ponieważ SIMET® może zaburzać ich wchłanianie. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Zażywanie leku SIMET® może zmniejszać wchłanianie, a tym samym działanie innych leków stosowanych równocześnie. Należy zachować co najmniej godzinną przerwę pomiędzy zażyciem leku SIMET® i innych leków. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY I WYTWÓRCA: Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 25A, 11-001 Dywity.

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego