PRZEZIĘBIENIE I GRYPA - KATAR - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


Sinulan forte suplement diety 30 tabletek powlekanych, 60 tabletek powlekanych ZATOKI W DOBRYM STANIE PO SINULANIE! SKŁAD: 1 porcja zawiera: ekstrakt z kwiatu bzu czarnego, ekstrakt z liści Andrographis paniculata, ekstrakt z ziela werbeny, ekstrakt z korzenia goryczki oraz ekstrakt z kwiatu dziewanny. ZASTOSOWANIE: Sinulan to suplement diety zawierający ekstrakty roślinne, które wykazują korzystne oddziaływanie na funkcjonowanie górnych dróg oddechowych (liście Andrographis paniculata) i układu odpornościowego (kwiat bzu czarnego). DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA: 1 tabletka dziennie, przyjmować najlepiej rano, podczas posiłku. PRODUCENT: Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: suplement diety.

APSELAN 10 tabletek powlekanych APSELAN – Poczuj ulgę! Udrożnia nos w przebiegu przeziębienia, grypy i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Zmniejsza ilość wydzieliny. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych. SKŁAD: Jedna tabletka powlekana zawiera 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum). WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Apselan stosuje się w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu: przeziębienia, grypy, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Apselan jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. PRZECIWWSKAZANIA: Nie należy przyjmować leku w przypadku: nadwrażliwości na pseudoefedrynę lub którąś z substancji pomocniczych, nadciśnienia tętniczego, ciężkiej choroby wieńcowej, przyjmowania furazolidonu, nietolerancji galaktozy, niedoboru laktozy, zespołu złego wchłaniania glukozy-galaktozy. DAWKOWANIE: Dorośli i dzieci od 12. roku życia - 1 tabletka 3-4 razy na dobę, u dzieci maksymalnie przez 4 dni; Osoby z niewydolnością wątroby oraz osoby z niewydolnością nerek - jak wyżej, z zachowaniem ostrożności podczas stosowania leku; Osoby w podeszłym wieku - jak wyżej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na czynność wątroby i nerek. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Polfarmex S.A. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

Euphorbium® S aerozol do nosa, 20 ml Produkt złożony. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Aerozol do nosa, roztwór. WSKAZANIA: Wspomagająco w leczeniu nieżytu nosa. Lek może zmniejszyć nasilenie objawów towarzyszących nieżytowi nosa różnego pochodzenia (np. infekcja, alergia), takich jak: uczucie niedrożnego nosa, intensywny katar i kichanie. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. W bardzo rzadkich przypadkach, u pacjentów cierpiących na astmę, może wystąpić skurcz oskrzeli. Nie stosować w zaburzeniach czynności tarczycy bez konsultacji z lekarzem. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Biologische Heilmittel Heel GmbH, Niemcy. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

Otrivin 10 ml aerozol do nosa, roztwór Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin ułatwia wziernikowanie nosa. Otrivin jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ksylometazolinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, produktu Otrivin nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową, np. przezklinowe usunięcie przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. Jaskra z wąskim kątem przesączania. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy.

Otrivin dla dzieci 10 ml aerozol do nosa, roztwór Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin dla dzieci ułatwia wziernikowanie nosa. Otrivin dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ksylometazolinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, produktu Otrivin dla dzieci nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową, np. przezklinowe usunięcie przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. Jaskra z wąskim kątem przesączania. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy.

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego