PRZECIWBÓLOWE, PRZECIWZAPALNE I PRZECIWOBRZĘKOWE - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


DIP RILIF * Ibuprofenum + Mentholum żel 50 g SKŁAD, POSTAĆ I DAWKA SUBSTANCJI CZYNNEJ: Żel, 1 gram żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu. WSKAZANIA: Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago (postrzał), bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ibuprofen, mentol, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego. U osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: The Mentholatum Company Limited. Lek wydawany bez recepty. DODATKOWYCH INFORMACJI O LEKU UDZIELA: EGIS Polska Sp. z o.o., ul. 17 Stycznia 45D, 02-146 Warszawa, tel. +48 22 41 79 200, faks +48 22 41 79 292.www.egis.pl

DIP HOT rozgrzewający* krem 67 g SKŁAD, POSTAĆ I DAWKA SUBSTANCJI CZYNNEJ: produkt złożony - krem, zawiera salicylan metylu, mentol, olejek eukaliptusowy, olejek terpentynowy. WSKAZANIA: Produkt leczniczy Dip HOT rozgrzewający stosuje się objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej, pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na salicylany, mentol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 12-go roku życia. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: The Mentholatum Company Limited. Lek wydawany bez recepty. DODATKOWYCH INFORMACJI O LEKU UDZIELA: EGIS Polska Sp. z o.o., ul. 17 Stycznia 45D, 02-146 Warszawa, tel. +48 22 41 79 200, faks +48 22 41 79 292.www.egis.pl

ITAMI Plaster leczniczy z diklofenakiem 2 sztuki, 5 szt., 10 szt. ITAMI - to plaster leczniczy o wymiarach 10x14 cm do stosowania miejscowego, zawierający 140 mg diklofenaku o działaniu: przeciwbólowym, przeciwzapalnym. ITAMI łagodzi ból i hamuje zapalenie bezpośrednio w miejscu zmienionym chorobowo. Postać plastra jest łatwa i wygodna w stosowaniu. Nowoczesna budowa (idealnie przylegający, cienki i elastyczny plaster) zapewnia skuteczne leczenie, a zarazem komfort i wygodę stosowania. Dzięki działaniu miejscowemu ITAMI zapewni bezpieczeństwo terapii ograniczając ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. WSKAZANIA: leczenie krótkotrwałe (nie dłużej niż 7 dni). Miejscowe, krótkotrwałe i objawowe leczenie bólu u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat w przypadku ostrych nadwyrężeń, zwichnięć czy siniaków kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych. PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u pacjentów, u których podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ wystąpił atak astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa; u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy; stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od rodzaju zmiany: wysiękowe zapalenie skóry, wysypki, zmiany zakażone, oparzenia lub rany; ostatni trymestr ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat. DOSTĘPNE OPAKOWANIE: 2, 5 i 10 plastrów pakowanych w oddzielne saszetki. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Fidia Farmaceutici S.p.A. Via Ponte della Fabbrica, 3/A, 35031 Abano, Terme (Padova), Włochy. Informacji udziela: STADA Poland Sp. z o.o., Al. 3 Maja 6, 05-501 Piaseczno, Polska; Tel. +48 22 737 79 20, Fax +48 22 750 38 82

KRÄUTERHOF Maść końska silnie rozgrzewająca 250 ml KRÄUTERHOF MAŚĆ KOŃSKA SILNIE ROZGRZEWAJĄCA stosowana w chorobach stawów pochodzenia reumatycznego oraz bólach stawów i mięśni. Zmniejsza dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. Zawiera pełnowartościowe wyciągi m.in. z winorośli, kasztanowca, melisy, rumianku, jemioły, chmielu, kozłka lekarskiego, krwawnika i kopru włoskiego. Jako jedyna nie zawiera papryki chili. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IRIS COSMETIC. Wył. Importer P.P.U.H. Natko. STATUS PREPARATU: kosmetyk.

KRÄUTERHOF Balsam z liści czerwonych winogron z kasztanowcem 250 ml Zmniejsza obrzęki w obrębie kończyn dolnych. Zapobiega powstawaniu żylaków. Skutecznie zmniejsza ból nóg spowodowany żylakami. Kasztanowiec działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodnie ściągająco. Składniki zawarte w liściach czerwonych winogron powodują zanikanie opuchlizn w obrębie stóp i kończyn. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IRIS COSMETIC. Wył. Importer P.P.U.H. Natko. STATUS PREPARATU: kosmetyk.

MOBILAT® MAŚĆ * 50 g MOBILAT® ŻEL * 50 g MOBILAT® 0,2g + 1,0g + 2,0g)/100g - to trójskładnikowy preparat w postaci maści lub żelu do stosowania miejscowego. MOBILAT® wykorzystuje synergizm działania zawartych w nim substancji tj. kwasu salicylowego, wyciągu z kory nadnerczy oraz polisiarczanu mukopolisacharydowego wykazując działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe. WSKAZANIA: MOBILAT® maść: leczenie pourazowych i miejscowych stanów zapalnych, choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych, miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych. MOBILAT® żel: leczenie pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków, leczenie bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien. PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na substancje czynną lub na którąkolwiek substancje pomocniczą. W niżej wymienionych przypadkach preparat MOBILAT® maść/żel może być stosowany jedynie po przeprowadzeniu przez lekarza wnikliwej analizy korzyści do ryzyka: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła) oraz u dzieci. Analizę taką należy przeprowadzać również w przypadku przedłużonego stosowania preparatu MOBILAT® na dużych obszarach skóry, u chorych z zaburzoną czynnością nerek. DOSTĘPNE OPAKOWANIA: Tuba 50 g. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: STADA Arzneimittel AG, Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

Moilec® * Meloxicamum 10 tabletek SKŁAD: 7,5 mg meloksykamu oraz laktoza jednowodna 63 mg. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Tabletki. Tabletki barwy jasnożółtej, okrągłe, obustronnie lekko wypukłe. WSKAZANIA TERAPEUTYCZNE DO STOSOWANIA: Jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. PRZECIWWSKAZANIA: Trzeci trymestr ciąży, dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat, nadwrażliwość na meloksykam lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na substancje o podobnym działaniu np. leki z grupy NLPZ, kwas acetylosalicylowy. Meloksykamu nie należy stosować u pacjentów z objawami astmy, polipami nosa, obrzękiem naczynioruchowym i pokrzywką stwierdzanymi w następstwie podawania kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ, krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, powiązane przyczynowo z uprzednim leczeniem NLPZ, czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub nawracająca choroba wrzodowa i krwawienia w wywiadzie (dwa lub więcej oddzielnych epizodów potwierdzonego powstawania owrzodzeń lub krwawienia), ciężkie zaburzenia czynności wątroby, ciężka niewydolność nerek u pacjentów niedializowanych, krwawienia z przewodu pokarmowego, krwawienia w obrębie mózgu lub inne zaburzenia przebiegające z występowaniem krwawień w wywiadzie, ciężka niewydolność serca. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Gedeon Richter Polska Spółka z o.o. ul. ks. J. Poniatowskiego 5, 05-825 Grodzisk Mazowiecki. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

Traumeel S * maść, 50 g Produkt złożony. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Maść. WSKAZANIA: wspomagająco po urazach takich, jak skręcenia stawów oraz w łagodnych dolegliwościach bólowych mięśni i stawów. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na jedną z substancji czynnych lub pomocniczych, nadwrażliwość na arnikę (Arnica montana), rumianek (Chamomilla recutita), krwawnik pospolity (Achillea millefolium) lub inne rośliny z rodziny złożonych (Compositae/Asteraceae). PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Biologische Heilmittel Heel GmbH. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

Traumeel S * żel, 50 g Produkt złożony. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Żel. WSKAZANIA: wspomagająco po urazach takich, jak skręcenia stawów oraz w łagodnych dolegliwościach bólowych mięśni i stawów. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na jedną z substancji czynnych lub pomocniczych, nadwrażliwość na arnikę (Arnica montana), rumianek (Chamomilla recutita), krwawnik pospolity (Achillea millefolium) lub inne rośliny z rodziny złożonych (Compositae/Asteraceae). PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Heel Polska Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

VOLTAREN MAX * Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g żel 50 g, żel 100 g WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów. PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy. v.VII.2012.


Ibumax 400 mg
Substancja czynna
ibuprofen
Lek IBUMAX 400 mg zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Wskazaniami do stosowania leku są:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym o umiarkowanego:
bóle głowy (w tym także migreny)
bóle zębów
bóle mięśniowe, stawowe i kostne
nerwobóle
bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
Bolesne miesiączkowanie Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
DAWKOWANIE
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę, co cztery godziny. W okresie 24 godzin nie należy przyjmować więcej niż trzy tabletki (maksymalna dawka dobowa 1200 mg w dawkach podzielonych).
Osoby w wieku podeszłym: nie jest wymagana zmiana dawkowania.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki!
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
OPAKOWANIA
10, 30 tabletek

Lek Ibumax 200 mg zawiera ibuprofen
 
Ibumax 200 mg
 
Substancja czynna
ibuprofen
 
Lek Ibumax 200 mg zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
 
Wskazaniami do stosowania leku są:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiakowanego:
bóle głowy (w tym także migreny)
bóle zębów
bóle mięśniowe, stawowe i kostne
bóle po urazach
nerwobóle
bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
 
Bolesne miesiączkowanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
 
DAWKOWANIE
 
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Dawka początkowa wynosi jedną lub dwie tabletki. Następnie, o ile jest to potrzebne, jedną lub dwie tabletki co cztery godziny. W okresie 24 godzin nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek (maksymalna dawka dobowa 1200 mg w dawkach podzielonych).
Osoby w wieku podeszłym: nie jest wymagana zmiana dawkowania.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki!
 
Przeczytaj uważnie ulotkę dołączoną do opakowania.
 
OPAKOWANIA
 
10, 30, 50 tabletek
 
Wyprodukowano w Finlandii.


 

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego