PRZECIWBÓLOWE, PRZECIWGORĄCZKOWE - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


ASPIRIN EFFECT Acidum acetylsalicylicum, 500 mg 10 saszetek Aspirin® Effect to innowacyjny lek na ból bez popijania! Występuje w postaci granulek o smaku coli do stosowania bezpośrednio na języku. Wygodny i skuteczny w leczeniu bólu głowy, mięśni, stawów i pleców! Zaczyna działać już po 10 minutach! WSKAZANIA: Dolegliwości bólowe np. ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, skaza krwotoczna, choroba wrzodowa żołądka lub jelit, napady astmy po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) w wywiadzie, ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek, stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ostatni trymestr ciąży, dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Bayer Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

 
Lek Ibumax 200 mg zawiera ibuprofen
 
Ibumax 200 mg
 
Substancja czynna
ibuprofen
 
Lek Ibumax 200 mg zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
 
Wskazaniami do stosowania leku są:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiakowanego:
bóle głowy (w tym także migreny)
bóle zębów
bóle mięśniowe, stawowe i kostne
bóle po urazach
nerwobóle
bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
 
Bolesne miesiączkowanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
 
DAWKOWANIE
 
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Dawka początkowa wynosi jedną lub dwie tabletki. Następnie, o ile jest to potrzebne, jedną lub dwie tabletki co cztery godziny. W okresie 24 godzin nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek (maksymalna dawka dobowa 1200 mg w dawkach podzielonych).
Osoby w wieku podeszłym: nie jest wymagana zmiana dawkowania.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki!
 
Przeczytaj uważnie ulotkę dołączoną do opakowania.
 
OPAKOWANIA
 
10, 30, 50 tabletek
 
Wyprodukowano w Finlandii
 

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego