PROBLEMY POKARMOWE - ZAPARCIA - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


duphalac® * Lactulosum roztwór doustny 150 ml, 300 ml NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: Duphalac, 667 mg/ml, roztwór doustny. NAZWA POWSZECHNIE STOSOWANA SUBSTANCJI CZYNNEJ: Lactulosum. DAWKA/STĘŻENIE SUBSTANCJI CZYNNEJ: Duphalac wodny roztwór doustny zawiera 667 mg laktulozy w 1 ml. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Roztwór doustny. Przezroczysty, lepki płyn, bezbarwny do brązowo-żółtego. WSKAZANIE LUB WSKAZANIA TERAPEUTYCZNE DO STOSOWANIA: Zaparcia: regulacja fizjologicznej czynności okrężnicy. Przypadki konieczności zmiękczenia stolca ze względów medycznych (żylaki odbytu, po operacjach w obrębie jelita grubego lub odbytu). Encefalopatia wątrobowa (EW): leczenie i zapobieganie śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników produktu. Galaktozemia. Niedrożność przewodu pokarmowego, perforacja lub ryzyko perforacji przewodu pokarmowego. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Abbott Healthcare Products B.V., C.J. van Houtenlaan 36, 1381 CP Weesp, Holandia. Niniejsza informacja została przygotowana dnia 14.02.2014 r. na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego Duphalac zatwierdzonej 16.01.2014 r. Dodatkowe informacje dostępne są w Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o., ul. Postępu 21B, 02-676 Warszawa, tel.: 22 319 12 00, fax: 22 319 12 01, www.abbott.pl.

ALAX® * 20 tabletek drażowanych SUBSTANCJE CZYNNE: Wysuszony, sproszkowany sok z liści aloesu o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 18 % - 35 mg; wyciąg suchy z kory kruszyny o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 15% - 42 mg. Jedna tabletka zawiera 10-15mg związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Roślinny produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach. PRZECIWWSKAZANIA: Potwierdzona nadwrażliwość na substancje czynne lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Przypadki niedrożności jelit i zwężenia jelit, atonia jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby zapalne jelita grubego (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego); ból brzucha nieznanego pochodzenia; ciężkie odwodnienie z niedoborem wody i elektrolitów. Dzieci w wieku poniżej 12 lat. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. w Poznaniu. STATUS PREPARATU: produkt leczniczy.

Lactulosum® MAX suplement diety syrop, 150 ml SKŁADNIKI: laktuloza (zawiera laktozę), woda. ZALECANE SPOŻYCIE U DZIECI: Dzieci w wieku 3-7 lat: 5 ml syropu dziennie. Dzieci w wieku 7-14 lat: 10 ml syropu dziennie. Zalecane spożycie u dorosłych i młodzieży: Dorośli oraz młodzież: 15 ml syropu dziennie. SKŁADNIKI ZALECANEJ DZIENNEJ PORCJI: Zawartość laktulozy w porcji dziennej 5 ml syropu: 3,3 g. Zawartość laktulozy w porcji dziennej 10 ml syropu: 6,6 g. Zawartość laktulozy w porcji dziennej 15 ml syropu: 10 g. Laktuloza przyspiesza pasaż jelitowy. Przyspieszenie pasażu jelitowego ułatwia wypróżnienie. Korzystne działanie u dorosłych i młodzieży występuje w przypadku jednorazowego spożycia 10 g laktulozy dziennie. PRODUCENT: Takeda Pharma Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: suplement diety.

Len Mielony 200 g + 200 g Len mielony uzyskiwany jest w procesie odtłuszczania ze specjalnej odmiany lnu złocistego. Mielone nasiona lnu wspomagają proces trawienia i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit. Len mielony może być spożywany jako dodatek do mleka, jogurtów, płatków śniadaniowych, może też być spożywany w formie kleiku po zalaniu gorącą wodą. Stanowi idealny dodatek do codziennej, zbilansowanej diety. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Oleofarm Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.


 
MacroBalans
 
SKUTECZNY I BEZPIECZNY SPOSÓB W LECZENIU ZAPARĆ
 
Dla Dorosłych i Dzieci
 
MacroBalans zawiera makrogol w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego i przeznaczony jest do leczenia tymczasowych i przewlekłych zaparć u dorosłych i dzieci.  Makrogol jest bezpieczny w użyciu, jest substancją obojętną, absorbującą wodę, która przechodzi przez jelita bez degradacji lub wchłonięcia do organizmu. Makrogol wiąże wodę i powoduje jej wnikanie do wnętrza jelita. Dzięki temu, masa stolca jest powiększana przez wodę a stolec staje się bardziej płynny. Powiększona treść jelitowa pobudza mięśnie jelit do pracy, a bardziej płynna struktura dodatkowo ułatwia wypróżnianie.
 
SKŁAD:
 
Makrogol 4000 – 12g w jednej saszetce
 
Nie zawiera cukru, laktozy, glutenu, słodzików, mleka ani białek soi.
 
JAK STOSOWAĆ MACROBALANS:
 
MacroBalans należy stosować zgodnie z instrukcją użycia i dawkowaniem o ile lekarz nie zalecił inaczej. Dawka może być przyjmowana niezależnie od pory dnia. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.
 
DAWKOWANIE:
Dorośli i dzieci powyżej 8 r.ż.:
 
     
  • 1 saszetka      proszku (12 g)  rozpuszczona w szklance wody lub      soku 1-2 razy dziennie.
 
Dzieci 4-7 lat:
 
     
  • 1 saszetka      proszku (6 g) rozpuszczona w szklance wody lub soku 1-2 razy      dziennie.
 
Dzieci 2-3 lat:
 
     
  • 1      saszetka proszku (6 g) rozpuszczona w wodzie lub soku 1 raz dziennie.
 
Zaparcie ustępuje w ciągu 1-3 dni. Zazwyczaj 1 saszetka jest wystarczająca, aby złagodzić zaparcie.
 
INFORMACJE DODATKOWE:
 
Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z treścią ulotki. Przechowywać w miejscu niewidocznym i nie dostępnym dla małych dzieci. Nie stosować saszetki, jeśli jest uszkodzona lub po upływie terminu ważności. Preparat należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Roztwór przygotowany w wodzie jest stabilny przez 24h pod warunkiem przechowywania w lodówce. Roztwór przygotowany w wodzie jest stabilny przez 24h pod warunkiem przechowywania w lodówce.
 
WIELKOŚĆ OPAKOWANIA:
 
12 g × 20  saszetek
6 g × 20 saszetek
 Wyprodukowano w Finlandii.*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego