PROBLEMY POKARMOWE - BIEGUNKA, WYMIOTY - Kopia - Kopia - www.familypharm.pl

Familypharm Apteka u Kasi - Lipiec Reymontowskich 9
Przejdź do treści

Menu główne:


ElectroVit 20 tabletek musujących ElectroVit – tabletki musujące o doskonałym smaku, zawierające wszystkie elektrolity ElectroVit to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego charakteryzujący się unikalnymi cechami: uzupełnia wszystkie elektrolity (sód, potas, chlorek,wapń i magnez), a jednocześnie posiada doskonały smak (pomarańczowy) oraz wygodną formę podania. Dodatkowo zawartość sodu (najważniejszego elektrolitu) w 2 tabletkach ElectroVitu to 600 mg (25% GDA), wartości pozostałych elektrolitów są w optymalnych proporcjach (po 15% GDA). Preparat posiada także niską zawartość glukozy. ElectroVit to preparat do przygotowania roztworu o zmniejszonej osmolarności, uzupełniający płyny i elektrolity. ElectroVit występuje w postaci tabletek musujących, które po rozpuszczeniu w 200 ml wody podawane są jako doustny płyn nawadniający (DPN). Forma preparatu zapewnia dużą wygodę stosowania oraz doskonały smak. Uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych może być konieczne w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i wymiotów o różnej etiologii, w przypadku dużego wysiłku fizycznego lub wzmożonej potliwości (np. podczas upałów). ElectroVit można stosować 2 razy dziennie lub częściej, w zależności od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. ElectroVit jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: REGIS Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

OLIMP Hydrolit™ 10 saszetek W stanach odwodnienia organizmu. Przywraca równowagę elektrolitową. Hydrolit™ jest to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera cukry i substancję słodzącą. Preparat w postaci proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie stosuje się jako doustny płyn nawadniający do postępowania dietetycznego w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów. Jest to produkt nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, którego skład jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Preparat przeznaczony: dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i dorosłych do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i/lub przy wymiotach, w celu uzupełniania płynów i składników mineralnych. Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Wyprodukowano bez użycia białka mleka, laktozy i glutenu. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: OLIMP Laboratories Sp. z o.o. STATUS PREPARATU: dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

ORSALIT® o smaku malinowym 10 saszetek ORSALIT® o smaku bananowym ORSALIT® bez dodatków smakowych ORSALIT® dla dorosłych o smaku malinowo - cytrynowym ORSALIT® nutris o smaku malinowo - jagodowym ORSALIT®: hipoosmolarny doustny płyn nawadniający. WSKAZANIE: uzupełnianie płynów i składników mineralnych w stanach odwodnienia organizmu, a zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których może występować ryzyko odwodnienia. Przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Niemowlętom poniżej 6 miesiąca życia i dzieciom skłonnym do alergii, należy podać ORSALIT® bez dodatków smakowych. ORSALIT® o smaku bananowym i malinowym stosuje się dla dzieci od 6 miesiąca życia. ORSALIT® o smaku malinowo-cytrynowym przeznaczony jest dla dorosłych. DAWKOWANIE: saszetkę rozpuścić w 200 ml wody i podawać zgodnie z informacją zawartą w ulotce. SKŁAD: glukoza, chlorki, cytrynian, sód, potas. PRZECIWWSKAZANIA: wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie stosować pozajelitowo. ORSALIT® nie może być stosowany, jako jedyne źródło pożywienia. Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu. Przed zastosowaniem zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IBSS BIOMED S.A. STATUS PREPARATU: dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.


 
Lopacut 2 mg
 
Substancja czynna
chlorowodorek loperamidu
 
Lopacut zawiera chlorowodorek loperamidu. Należy on do grupy leków przeciwbiegunkowych.
Lopacut stosowany jest: w celu złagodzenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki (ostra biegunka) u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Lopacut powoduje, że stolec jest bardziej twardy oraz zmniejsza częstość wypróżnień.
Lekarz może przepisać ten lek również na inne dolegliwości.
Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
 
DAWKOWANIE
Początkowo 2 tabletki a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu, jednak nie wcześniej niż 2-3 godziny po przyjęciu dawki początkowej. Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek w przypadku dorosłych
(maksymalna dawka dobowa to 12 mg) i 4 tabletki w przypadku młodzieży (maksymalna dawka dobowa to 8 mg). Nie należy stosować leku Lopacut dłużej niż 2 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przeczytaj uważnie ulotkę dołączoną do opakowania.
OPAKOWANIA: 10 tabletek. Wyprodukowano w Finlandii


 
Fluid Balans
 
Proszek do sporządzania doustnego roztworu glukozowo – elektrolitowego
Do utrzymywania i przywracania równowagi wody i soli w organizmie
 
DO UTRZYMYWANIA I PRZYWRÓCENIA RÓWNOWAGI WODNO – ELEKTROLITOWEJ
 
Ciało osoby dorosłej zawiera około 60% wody, a małego dziecka nawet więcej. Bilans wodny jest stabilny, jeśli spożycie płynów w postaci wypijanej i spożywanej w jedzeniu wody jest równe wodzie wydalonej z moczem, potem i parowaniem z płuc i skóry. Elektrolity sodu i potasu są potrzebne w regulacji równowagi wodnej organizmu.
 
Odwodnienie jest spowodowane nadmierną utratą płynów z organizmu wraz z moczem, biegunką, wymiotami lub poceniem, a utrata wody nie jest uzupełniona wystarczającą ilością wody dostarczonej.
Fluid Balance zawiera glukozę, która jest źródłem energii i zwiększa wchłanianie wody i sodu oraz najważniejsze elektrolity sód, potas, chlorki i magnez w celu przywrócenia równowagi wodno – elektrolitowej organizmu. Proszek rozcieńcza się w zimnej wodzie o pojemności 250 ml. Ilość dziennego bilansu płynów zależy od wagi ciała. W przypadku odwodnienia ważne jest, aby wyrównać bilans, zastosować odpowiednią porcję w zależności od masy ciała, ale także pić dodatkową wodę lub rozcieńczony sok.
Fluid Balans można stosować u dorosłych i dzieci w celu uzupełnienia płynów i składników mineralnych w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Idealny do stosowania podczas biegunki, wymiotów, odwodnienia organizmu, upałów, dużego wysiłku fizycznego oraz gdy spożywanie płynów jest chwilowo niskie.
 
ZALECANA PORCJA DO SPOŻYCIA zawiera:
 
W rozcieńczonym płynie o pojemności 250 ml (1 saszetka)
 
   
 • Glukoza      3600 mg          80 mmol/l
 •  
 • Sód                 344 mg                 60 mmol/l
 •  
 • Potas      194 mg                 20 mmol/l
 •  
 • Chlorki      407 mg                 46 mmol/
 •  
 • Magnz      50 mg                   8 mmol/l
 •  
 • Cytrynian      794 mg                 17 mmol/l
 
Całkowita osmolalność         231 mOsmol/l
 
SKŁAD:
 
Glukoza, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, cytrynian magnezu, substancja smakowa (smak jabłkowy), substancja słodząca (sukraloza).
 
SPOSÓB UŻYCIA:
 
Dla dorosłych i dzieci (o wadze powyżej 10 kg). Zalecana porcja do spożycia jest obliczana na podstawie masy ciała.
Wsypać zawartość jednej saszetki (5,6g) do szklanki, dodać 250ml zimnej wody, wymieszać i wypić.
 
INFORMACJE DODATKOWE:
 
Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią ulotki. W przypadku małych dzieci poniżej 6 miesięcy lub 10 kg należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Suplement diety nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu
 
WIELKOŚĆ OPAKOWANIA:
 
20 saszetek
 
Wyprodukowano w Finlandii.


 
*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego